Wyczaruj sobie piękne paznokcie, czyli manicure hybrydowy krok po kroku

Manicure hybrydowyManicure hybrydowy to obecnie jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci, która pozwala cieszyć się trwałymi, pięknymi efektami. Manicure hybrydowy to na pewno rzadsze wizyty u kosmetyczki niż w przypadku klasycznego manicure, jednak na pewno niektóre osoby chciałyby w ogóle wyeliminować tę konieczność, wykonując ten zabieg samodzielnie. Z tego artykułu będzie można dowiedzieć się, jak to zrobić!

W co trzeba się wyposażyć?

Produkty, które są niezbędne do wykonania manicure hybrydowego w domowych warunkach to:

  • lampa UV - niezbędna do utwardzania lakieru. Lampy UV na szczęście nie są drogie i można dostać je nawet za 50 zł.
  • lakiery hybrydowe
  • płyn odtłuszczający

Cena takiego wyposażenia to w sumie około 300 zł. Biorąc pod uwagę, że manicure hybrydowy u kosmetyczki to koszt rzędu 50-150 zł, można śmiało stwierdzić że ta inwestycja ma szansę bardzo szybko się zwrócić.

Niezbędne do wykonania manicure hybrydowego produkty można kupować osobno lub w zestawach. Ta druga opcja jest na pewno o wiele bardziej wygodna, ponieważ pozwala na natychmiastowe skompletowania wszystkich niezbędnych rzeczy. Warto zamówić na pewno zestaw, który zawiera szeroką gamę różnych lakierów, co da nam spore pole do manewru. Warto przy tym zwrócić uwagę na dołączoną do niego lampę - powinna mieć moc co najmniej 36W, ponieważ tylko wtedy uda się dobrze utwardzić lakier.

Procedura nakładania

Paznokieć trzeba do manicure odpowiednio przygotować, by uzyskać upragniony trwały efekt. Warto więc zacząć od zmatowienia paznokci blokiem polerskim i usunięcia skórek przeznaczonym do tego płynem, a także przykrócenia ich za pomocą pilniczka i przemycia przy użyciu wacika odtłuszczającego. Tak przygotowane paznokcie staną się idealnym podłożem dla przepięknej stylizacji.

Samo nakładanie manicure hybrydowego jest naprawdę bardzo proste! Wystarczy pomalować paznokcie i włożyć paznokcie do lampy na kilka minut (należy kierować się czasem naświetlania lampy podanym przez jej producenta). Procedurę te należy wykonać kilka razy - najpierw nakładamy i utwardzamy bazę, potem kolor a w końcu top coat. Warto przy tym pamiętać, że najlepszą trwałość uda się nam uzyskać, jeżeli każda z warstw będzie możliwie jak najcieńsze. Gdy skończymy, przemywamy paznokcie z warstwy dyspersyjnej za pomocą wacika. Jeżeli pamiętaliśmy o wszystkich istotnych zasadach, będziemy mogli cieszyć się trwałym i pięknym manicure!

Jak zdejmować hybrydy?

Oprócz nakładania hybryd istotną kwestią jest również ich zdejmowanie i tę procedurę również można wykonać samodzielnie! Produkty, które są do tego potrzebne to folia aluminiowa, płatki kosmetyczne, krem oraz aceton. Przepoławiamy płatki, kroimy pięć kawałków folii aluminiowej, które również przepoławiamy, a następnie używamy kremu, by zabezpieczyć skórki i nasączony acetonem kawałek płatka nakładamy na paznokieć i owijamy folią. Następnie czekamy kwadrans, ściągamy folię i ścieramy lekko pozostały lakier. Przypominamy, że zdjęcie lakieru u kosmetyczki kosztuje około 60 zł, a koszt samodzielnego wykonania tej czynności jest sporo niższy.

Dziękujemy sklepowi internetowemu lakieryhybrydowe.pl za pomoc merytoryczną.

Ocena: 5.0