Z brzuszkiem ciążowym do salonu urody. Jakie zabiegi są wtedy dostępne?

W ciązy do salonu urody - zabiegiCzy każda kobieta, która spodziewa się narodzin dziecka, powinna całkowicie zrezygnować z wizyt w gabinecie kosmetycznym? Ciąża jest oczywiście bardzo często wymieniana wśród przeciwwskazań do wykonywania różnych zabiegów - zwłaszcza tych wykorzystujących urządzenia o działaniu fizykalnym. Nie są to jednak jedyne kuracje, jakie znajdziemy w ofertach klinik urody.

W okresie ciąży skóra kobiety staje się nie tylko wrażliwsza na działanie czynników drażniących, ale też bardziej podatna na występowanie niedoskonałości, które mają swoje podłoże w tym stanie fizjologicznym. Panie często borykają się wtedy z nieestetycznymi zmianami, m.in. pękającymi naczynkami krwionośnymi, wykwitami czy nawet przebarwieniami. W zniwelowaniu takich niedoskonałości pomagają oczywiście domowe metody pielęgnacji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wspomóc je delikatnymi zabiegami kosmetycznymi w salonie urody.

Wnikliwa konsultacja z kosmetologiem to podstawa!

Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek kuracji kosmetycznej w gabinecie, powinniśmy najpierw skonsultować się z kosmetologiem, który przeprowadza takie zabiegi. Tylko w ten sposób można wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do profesjonalnej terapii. A w przypadku kobiet w ciąży to już w ogóle podstawa. Bez względu na to, jakiego rodzaju niedoskonałości mają zostać wyeliminowane, wnikliwa rozmowa z kosmetologiem zawsze powinna poprzedzać zastosowanie danej metody. Przyszła mama dowie się też wtedy, które zabiegi gabinetowe są wskazane akurat w jej przypadku, a z których należy bezwzględnie zrezygnować.

Działanie manualne zamiast aparatury zabiegowej

W przypadku kobiet w ciąży z pewnością należy unikać zabiegów kosmetycznych, w których niezbędne jest zastosowanie urządzeń o działaniu fizykalnym. Niedostępne są wtedy m.in. kuracje wykorzystujące fale radiowe bądź ultradźwięki. Ciąża stanowi również przeciwwskazanie do zabiegów potocznie nazywanych laserowymi, m.in. do depilacji, fotoodmładzania lub redukowania trądziku przy użyciu aparatury IPL. Wiele metod gabinetowych nie wymaga jednak stosowania takich urządzeń. Natomiast w innych aparaturę zabiegową można po prostu zastąpić działaniem manualnym, czyli ręcznym wmasowaniem wybranego preparatu kosmetycznego.

Peeling wodno-tlenowy ze sterylną dyszą

Nie wszystkie zabiegi, w których kosmetolog sięga po specjalistyczną aparaturę, są niedostępne dla kobiet w ciąży. Ciekawym przykładem jest oxybrazja, występująca niekiedy pod nazwą peelingu wodno-tlenowego. W tym przypadku zabieg oczyszczająco-złuszczający wykonuje się przy użyciu sterylnej dyszy, która emituje tlen pod wysokim ciśnieniem oraz strumień soli fizjologicznej. Mowa tu więc o składniach całkowicie obojętnych dla organizmu człowieka. Ponadto, tę odmianę peelingu można przeprowadzić nawet u osób z cerą wrażliwą lub naczyniową. A po serii zabiegów oxybrazji skóra staje się znacznie lepiej dotleniona oraz wygładzona.

Kuracja pielęgnacyjna ze składnikami odżywczymi

Zabiegi oczyszczająco-złuszczające nie są jedynymi, w których wykorzystuje się tlen emitowany pod wysokim ciśnieniem. A mogą się o tym przekonać również kobiety w ciąży. W tym przypadku mowa oczywiście o infuzji tlenowej, która, podobnie jak oxybrazja, jest przeprowadzana przy użyciu sterylnej dyszy. Tutaj jednak kluczowe okazuje się zastosowanie preparatu kosmetycznego ze składnikami aktywnymi. Infuzja tlenowa jest bowiem zabiegiem o działaniu pielęgnacyjnym, który zapewnia odżywienie, zregenerowanie oraz głębokie nawilżenie skóry. Dzięki temu pozwala m.in. zredukować problemy wysuszonej i wyszarzałej cery.

Czy warto dbać o cerę w czasie ciąży?

Pielęgnacja skóry w czasie ciąży z pewnością wymaga zdroworozsądkowego podejścia. W tym okresie zawsze najważniejsza będzie dbałość o dziecko i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Nie oznacza to jednak, że przyszłe mamy muszą całkowicie rezygnować z własnych potrzeb. Jeżeli tylko ciąża przebiega bez żadnych powikłań i nie ma przeciwwskazań do zastosowania wybranych zabiegów kosmetycznych, warto zrobić również coś dla siebie. Tym bardziej, że delikatne kuracje pielęgnacyjne zapewniają zarówno poprawę kondycji skóry, jak i odprężenie oraz relaks. Czyli coś, czego brakuje wielu paniom w tym szczególnym czasie.

Czy warto dbać o cerę w czasie ciąży

W artykule wykorzystano materiały udostępnione przez klinikę urody Qclinique.

Ocena: 5.0