Zabiegi złuszczające dla gładkiej skóry

Zabieg złuszczającyGładka, promienna i jędrna skóra bez przebarwień i niedoskonałości to skóra zdrowa i… piękna. Ten największy organ naszego ciała ma jednak to do siebie, że jego zewnętrzna warstwa - naskórek - dość szybko ulega zużyciu. Co to dla nas oznacza? Jeśli martwe komórki naskórka nie są regularnie usuwane, wpływają negatywnie na ogólny stan skóry, przyczyniając się do powstawania niedoskonałości i przebarwień oraz przyspieszając procesy starzenia się skóry. By do tego nie dopuścić, warto regularnie poddawać się zabiegom złuszczającym. Jaki peeling do ciała wybrać i jak często go stosować?

Rodzaje zabiegów złuszczających

Większość stosowanych dzisiaj w kosmetologii zabiegów złuszczających to różne rodzaje peelingów. Niektóre z nich można wykonać tylko w gabinetach kosmetycznych, inne z powodzeniem daje się przeprowadzić w zaciszu własnej łazienki.

Jeśli chodzi o te pierwsze, jedną z najpopularniejszych metod jest mikrodermabrazja. To mechaniczny peeling ciała, który polega na ścieraniu kolejnych warstw naskórka poprzez kontrolowany precyzyjnie strumień mikrokryształków. Urządzenia służące do mikrodermabrazji wykorzystują głowice diamentowe, mikronizowane kryształki tlenku glinu lub tlen i sól fizjologiczną. W gabinetach kosmetycznych można też poddać się peelingom chemicznym, realizowanym przy użyciu stężonych kwasów dobranych w zależności od potrzeb pacjenta. Cera trądzikowa najlepiej reaguje na kwas glikolowy, cera wrażliwa zaś traktowana jest zazwyczaj kwasem migdałowym.

Innym popularnym zabiegiem jest peeling kawitacyjny, nazywany też ultradźwiękowym. Na komórki skóry oddziałują w tym wypadku wibracje ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które prowadzą do wzrostu metabolizmu komórek, rozdrabniają wszelkie zwapnienia, a także aktywują różne ważne enzymy na poziomie komórkowym. To dość delikatna metoda złuszczania skóry, przypominająca nieco mikromasaż.

Wszystkie te zabiegi złuszczające mają jednak charakter doraźnej kuracji. Przynosi ona oczywiście świetne rezultaty, ale by utrzymać skórę w dobrej formie, warto regularnie stosować także dobry kosmetyk złuszczający. Dobry peeling do ciała musi zawierać składnik o ziarnistej strukturze (piasek, sól, cukier), który będzie jednocześnie na tyle delikatny, by nie podrażniać skóry. Oprócz tego w jego składzie muszą się też znaleźć substancje aktywne, które pomogą skórze zregenerować się i zachować odpowiedni stopień nawilżenia.

Jaki peeling do ciała wybrać?

By peeling do ciała dobrze spełniał swoją funkcję, powinien bazować na naturalnych składnikach. Świetny kosmetyk tego typu to Sea & Minerals Mineralna Pasta Peelingująca do Ciała Dr Irena Eris, która złuszcza naskórek przy użyciu drobnego, białego piasku z wysp Bora-Bora. Dzięki zawartości ekstraktu z jedwabiu morskiego (to specjalnie wyselekcjonowany gatunek brązowej algi) tonizuje, nawilża i chłodzi skórę. Bogaty w krzem, magnez, wapń, potas i związki organiczne wyciąg z bursztynu działa jak naturalny antyoksydant, wzmacniając i regenerując. By dodać całości pierwiastek energetyczny i odświeżający, kompozycję wzbogacono też o wodę morską z wyspy Noirmoutier, która odznacza się wyjątkową czystością i wysoką zawartością minerałów. Taka formuła sprawia, że peeling ciała jest delikatny, ale efektywny - perfekcyjnie złuszcza naskórek, pozostawiając skórę jedwabiście gładką i pachnącą subtelnym aromatem morskiej bryzy.

Peeling ciała może więc być nie tylko pożyteczny, ale też bardzo przyjemny. Pamiętaj, by wykonywać go regularnie, 1-2 razy w tygodniu - twoje ciało i dusza będą ci za to wdzięczne!

Komentarze