Zamiana łóżeczka na łóżko - barierka zabezpieczająca przed spadnięciem

Łóżko z barierkąMałe dziecko w łóżeczku ze szczebelkami jest bezpieczne, ale w pewnym momencie przychodzi czas na zamianę na łóżko zaprojektowane w taki sposób jak warianty dla dorosłych. Pociecha musi się jednak przyzwyczaić do nowego miejsca spania, a na dodatek nie kontroluje swoich ruchów w czasie snu, więc może łatwo spaść. W jaki sposób uchronić dziecko przed taką sytuacją?

Barierka ochronna odpowiedzią na potrzebę bezpieczeństwa

Dziecko najlepiej czuje się we własnym pokoju, dlatego należy zadbać o jego komfort pod każdym względem. Spokojny i niczym niezakłócony sen stanowi podstawę prawidłowego rozwoju i energii w ciągu dnia. Dla bezpieczeństwa malucha należy wybierać niskie łóżka, aby nic mu się nie stało, jeżeli z niego spadnie. Gdy zdarzy się to w czasie snu, często jest zdezorientowane i wybudza się po prostu albo po pewnym czasie budzi się zmarznięte na podłodze. Aby uniknąć takich nieprzewidzianych sytuacji, dobrym rozwiązaniem będzie barierka do łóżeczka dziecięcego. Nie pozwoli zsunąć się z łóżka nawet ruchliwemu dziecku. Może być przydatna także w ciągu dnia, gdy pociecha rozkłada na posłaniu zabawki.

Barierki wysokiej jakości - sprawdź certyfikaty

Gdy potrzebna jest barierka do łóżka dla dziecka, musi pochodzić od sprawdzonego producenta, aby spełniała swoją rolę. Wybierając produkty ze strony www.pinio.com.pl, można mieć pewność, że dziecko nie spadnie z łóżka podczas snu, a sama barierka również będzie dla niego bezpieczna. Zawsze należy zbadać, czy barierka spełnia wymagane normy i standardy. Tylko certyfikowane produkty są godne polecenia. To gwarancja, że wykonano je z materiałów wysokiej jakości i zadbano o staranne wykonanie wszystkich detali. Trzeba zwrócić uwagę, jakimi farbami produkt został pomalowany. Rekomendowani producenci stosują np. ekologiczne farby wodne pozbawione czynników alergizujących.

Forma barierki - dostępne propozycje

Chociaż barierka ochronna do łóżka dla dzieci jest nieskomplikowanym rozwiązaniem, przybiera rozmaite formy. Warianty dostępne na rynku to m.in. proste poręcze, ramy z siateczkami lub ażurowe kratki. Charakteryzują się różnymi wysokościami i długościami. W przypadku wyjątkowo ruchliwego dziecka, bezpieczniejsze są wyższe modele. Wysokość osiąga od 10 do 50 cm. Wśród polecanych propozycji znajduje się składana barierka do łóżeczka dla dziecka. Prostotą mocowania wyróżnia się model wsuwany pod materac, który można zabierać ze sobą na wyjazdy. Przydaje się na przykład podczas wakacji z dziećmi lub nocowania u dziadków. Barierki są wykonywane często z drewna lub tworzywa sztucznego. Mogą być zrobione z metalu. W kwestii kolorystyki dominują jasne, neutralne odcienie, które pasują do każdego łóżeczka i wystroju wnętrza. Gdy dziecko jest małe wszelkiego rodzaju barierki, również te zabezpieczające wejście do kuchni lub na schody, są niezwykle pomocne, ponieważ chronią je przed zrobieniem sobie krzywdy. Barierka do łóżka pociechy zapewnia spokojny sen także rodzicom.

Ocena: 5.0