Żel do twarzy dla mężczyzny - jak wybrać odpowiedni?

Żel do twarzy dla mężczyznyCzas już powiedzieć zdecydowane STOP dla pielęgnacji męskiej twarzy wyłącznie z użyciem wody i mydła. Ewidentnie nie są to kosmetyki, które będą sprzyjały czemukolwiek więcej, niż tylko usunięciu kurzu i potu z powierzchni skóry. Męskiej twarzy przydałoby się coś więcej - żel oczyszczający do twarzy, który oprócz umycia jej, złagodzi typowe problemy męskiej cery!

Oczyszczanie - podstawa pielęgnacji

Każdy dobrze wie, że wszelkie prace należy wykonywać tylko na dobrze oczyszczonych powierzchniach. Nieważne, czy chodzi o malowanie ścian, kładzenie tynku, czy golenie twarzy. Brud, kurz i pot, który gromadzi się w porach skóry, powoduje lepką mieszankę zatykającą pory i powodującą wiele kłopotów z cerą. Dobry żel oczyszczający ma za zadanie usunąć wszelkie zanieczyszczenia z twarzy i przygotować naskórek na kolejne etapy pielęgnacji - peeling, zmiękczanie zarostu, golenie, nawilżanie, matowienie. Żel oczyszczający do twarzy powinien stać w honorowym miejscu na umywalce w męskiej łazience. Najlepiej używać go dwa razy dziennie - rano, przed goleniem i nałożeniem kremu ochronnego, i wieczorem - przed snem, po męczącym dniu, traktując mycie jako bazę do nałożenia kremu na noc.

Żel oczyszczający do twarzy - wiele rodzajów

Tak jak w przypadku każdego kosmetyku, żele do twarzy mają różny skład chemiczny oraz różne właściwości. Zasadniczo dzielą się one na te dla kobiet i dla mężczyzn. Jednak w tym podziale również można znaleźć swoiste odgałęzienia - dla cery tłustej, mieszanej, normalnej i suchej, a nawet atopowej. Cera sucha i atopowa absolutnie nie powinny być myte wodą z mydłem. Twarda woda prosto z kranu może wysuszać skórę, a mydło dodatkowo ją podrażniać. Po takim myciu cera będzie sucha, czerwona i napięta. Żel oczyszczający do twarzy dedykowany skórze suchej i wrażliwej, będzie zawierał substancje hipoalergiczne, niepodrażniające i niewysuszające dodatkowo naskórka. Ponadto będzie on delikatnie nawilżał cerę i koił ją, pozostawiając po umyciu gładką i odświeżoną. Żele do cery mieszanej i tłustej skupiają się na dokładnym oczyszczaniu zaskórników, zwężaniu porów i usuwaniu nadmiaru sebum. Również lekko nawilżają, ale ich głównym zadaniem jest redukcja przetłuszczania się. Drugim krokiem, po wyborze właściwego rodzaju, będzie wybór składników, zapachów, marek, ceny. Dobrze jest wybierać wśród renomowanych marek, istniejących od wielu lat na rynku. Oprócz tego ważne są silnie działające aktywne składniki, a także niewygórowana cena. Dzięki tym cechom mężczyźnie dużo łatwiej będzie utrzymywać odpowiedni poziom higieny swojej cery każdego dnia!

Komentarze