Zespół suchego oka a noszenie soczewek kontaktowych

Zespół suchego okaZespół suchego oka jest dolegliwością, której towarzyszy zaczerwienienie, podrażnienie, łzawienie, a niekiedy również pieczenie oczu. Osoby zmagające się z tym schorzeniem mogą mieć problemy z noszeniem soczewek kontaktowych, ponieważ szkła mogą nasilać objawy zespołu suchego oka. Osobom tym zaleca się używanie specjalistycznych preparatów, których celem jest przywrócenie odpowiedniego nawilżenia oczu.

Zespół suchego oka jest nieprzyjemną dolegliwością, która najczęściej wynika z nadwyrężenia narządu wzroku. Schorzeniu temu sprzyja długotrwałe korzystanie z laptopa, tabletu, smartfonu i innych urządzeń elektronicznych.

Suche oczy a noszenie soczewek kontaktowych

Osoby, które zmagają się z zespołem suchego oka, powinny poprosić specjalistę o pomoc w dobraniu odpowiednich szkieł kontaktowych. W takim przypadku bardzo ważne jest, żeby soczewki dotleniały oczy oraz zapewniały bardzo dobry poziom ich nawilżenia. Nie bez znaczenia jest to, że oczy osób, zmagających się z zespołem suchego oka są bardzo wrażliwe. Nieodpowiednie soczewki kontaktowe mogą przyczyniać się do natężenia objawów tej dolegliwości. Dla osób z suchymi oczami polecane są soczewki kontaktowe ultraflex. Nie bez znaczenia jest to, że osoby, cierpiące na zespół suchego oka powinny unikać klimatyzowanych pomieszczeń, a także zminimalizować pracę przed komputerem i korzystanie z urządzeń elektronicznych.

Zespół suchego oka a wybór soczewek

Osoby zmagające się z nadmierną suchością oczu powinny postawić na soczewki, które zawierają dużo tlenu. Noszenie tego typu soczewek minimalizuje ryzyko wysuszenia oczu, ponieważ szkła kontaktowe nie wchłaniają łez. Osoby, cierpiące na zespół suchego oka przy wyborze soczewek powinny również zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. Zaleca się wybór soczewek silikonowo-hydrożelowych, które charakteryzują się właściwościami tlenoprzepuszczalnymi. Oprócz tego osobom, które zmagają się z zespołem suchego oka polecane są soczewki z filtrem UV, który chroni oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.

Nie bez znaczenia jest to, że podczas choroby zaleca się całkowite zrezygnowanie z noszenia soczewek. Jeśli jest to niemożliwe, należy zminimalizować czas ich użytkowania do niezbędnego minimum. Ponadto można używać preparatów o działaniu nawilżającym - dobrze sprawdzą się sztuczne łzy w kroplach.

Źródło: www.ultraflex.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze

Tyrka
Najważniejsze żeby nie zapomnieć o regularnym dbaniu o oczy i o ich nawilżaniu. Ja stosuję krople Starazolin Complete. zakraplam dwa razy dziennie i mam odpowiednio zadbane oczy.